Imunitní systém – Posílení, negativní vlivy a jiné tipy

Když se řekne imunitní systém, můžete si představit regulační systém lidského organismu. Ten je velice šetrný a proměnlivý. Hodně ho ovlivňuje Vaše životospráva a podobné věci. Tento systém ve své podstatě zajišťuje obranyschopnost Vašeho těla. Možná právě z těchto důvodů byste se o něj měli starat.

  • Umožňuje člověku přežít.
  • Chrání tělo před viry a bakteriemi.
  • Udržuje integritu organismu.

Vyhněte se nežádoucím věcem

Každý asi správně tuší, že obranyschopnost těla je třeba držet na té nejlepší úrovni. Právě z těchto důvodů byste se měli vyhnout některým negativním věcem. Je to například kouření a přemíra alkoholu. Tyto dva neduhy rozhodně nepodporují dobrý imunitní systém. Zároveň není vhodný oxidační stres. Ani nadměrné užívání vybraných léků nepřispívá k silnějšímu imunitnímu systému. Nejprve tedy začněte odstraněním těchto věcí.

Imunitní systém a vitamíny

Naopak, imunitnímu systému nejvíce prospějete tím, že do těla dostanete patřičné množství vitamínů. Zakládat byste si měli na nutričně vyvážené stravě. V níže prezentované tabulce se zaměříme na ty nejpodstatnější vitamíny, včetně oblasti, odkud je můžete získat.

VitamínOblast
Vitamín COvoce a zelenina
Vitamín BListová zelenina, celozrnné obiloviny
Vitamín EVnitřnosti, rostlinné oleje
SelenPěstované plodiny
Víte, odkud můžete čerpat nejrůznější vitamíny?

Zapomínat byste neměli ještě na jednu minerální látku, kterou je zinek. Ten je podobně jako selen součástí významných enzymů a prvků. Ve Vašem těle bude plnit funkci praktického antioxidantu a podpůrné látky.

Co udělat pro imunitní systém?

Nakonec se pojďme zaměřit ještě na pár tipů, jak posílit imunitní systém. V první řadě se snažte poslouchat Vaše tělo. Dopřávejte si patřičného odpočinku a zbytečně se nepřetěžujte, a to jak fyzicky, tak psychicky. Zakomponujte do svých pravidelných návyků dostatek pohybu v podobě sportu. Když nebudete schopni přijímat všechny nezbytné vitamíny do svého těla, nebojte se ani přírodních doplňků stravy. Pokuste se žít v čistém a zdravém prostředí bez nežádoucích škodlivých vlivů. Přesně tohle by měl být cíl každého z Vás. Pomyslný recept na pevné a kvalitní zdraví.