Kurz Revolut: Vše, co potřebujete vědět

Kurz Revolut

Co je Revolut a jak funguje?

Revolut je finančně technologická společnost, která nabízí širokou škálu finančních služeb, včetně bezplatného účtu, debetní karty, mezinárodních převodů peněz a obchodování s kryptoměnami. Jednou z klíčových vlastností Revolutu jsou jeho kurzy měn. Revolut používá mezibankovní směnné kurzy, které jsou obecně výhodnější než kurzy nabízené tradičními bankami a směnárnami. Mezibankovní kurz je kurz, za který si banky mezi sebou vyměňují měny. Revolut si neúčtuje žádné provize za směnu měn do určitého objemu, což z něj činí atraktivní možnost pro cestovatele a lidi, kteří často nakupují v cizích měnách.

Pro směnu měn na platformě Revolut si uživatelé musí nejprve nabít svůj účet Revolut v českých korunách. Poté si mohou v aplikaci Revolut zvolit měnu, kterou chtějí směnit, a zadat požadovanou částku. Revolut zobrazí aktuální směnný kurz a celkovou částku, která bude z jejich účtu odečtena. Uživatelé si také mohou nastavit upozornění na kurzy, která jim zašlou notifikaci, když kurz vybrané měny dosáhne požadované úrovně.

Je důležité si uvědomit, že Revolut si může účtovat příplatek za směnu měn o víkendech a u některých měn. Tyto informace jsou k dispozici v aplikaci Revolut před provedením směny.

Výhody a nevýhody kurzu Revolut

Revolut se stal populární volbou pro směnu měn, ale jako každá služba má své klady a zápory. Mezi největší lákadla patří transparentnost a nízký poplatek za směnu měn v týdnu. Revolut používá mezibankovní kurz, který je obecně výhodnější než ten, který nabízejí tradiční banky. Během víkendu Revolut uplatňuje malý příplatek k vybraným měnám, aby se ochránil před výkyvy na trhu. Pro cestovatele je Revolut skvělý, protože umožňuje platit kartou a vybírat z bankomatů v zahraničí bez skrytých poplatků.

Nevýhodou může být omezená zákaznická podpora po telefonu a fakt, že Revolut není banka, ale finančně technologická společnost, takže vaše peníze nejsou chráněny garančním systémem vkladů. Pro někoho může být nevýhodou i absence poboček, veškerá komunikace probíhá online. Před rozhodnutím, zda je Revolut pro vás to pravé, zvažte své individuální potřeby a porovnejte jeho služby s konkurencí.

Srovnání s bankami a směnárnami

Revolut se často pyšní tím, že nabízí jedny z nejvýhodnějších kurzů měn na trhu. Ve srovnání s tradičními bankami a směnárnami na letištích nebo v turistických destinacích to obvykle platí. Banky a směnárny si často účtují vysoké poplatky a marže, které se promítají do méně výhodného kurzu pro zákazníka. Revolut naopak slibuje mezibankovní kurz pro většinu měnových párů během týdne a malý příplatek o víkendu. To znamená, že u Revolutu získáte za své peníze více než u tradičních institucí. Je ale důležité si uvědomit, že i Revolut má s kurzy měn svá specifika. Zatímco pro běžné transakce do určitého objemu nabízí výhodný mezibankovní kurz, u větších částek nebo u méně obchodovaných měn se může kurz lišit. Stejně tak o víkendu a o svátcích si Revolut účtuje malý příplatek k mezibankovnímu kurzu. Před uskutečněním transakce je proto vždy vhodné porovnat si aktuální kurz s nabídkou konkurence a zohlednit případné poplatky. Informace o kurzech měn na platformě Revolut jsou transparentní a snadno dostupné. V aplikaci si můžete prohlédnout aktuální kurzy pro všechny podporované měny, a to jak pro nákup, tak pro prodej.

Poplatky a limity u Revolut

Revolut nabízí atraktivní kurzy měn, které jsou často výhodnější než u tradičních bank. Je ale důležité si uvědomit, že i Revolut má své poplatky a limity. Bezplatný tarif Revolut Standard má sice nulové poplatky za směnu měn v rámci týdenního limitu 20 000 Kč, ale za překročení tohoto limitu si účtuje poplatek 0,5 % z měněné částky. U tarifů Premium a Metal je tento limit navýšen na 100 000 Kč, resp. neomezený.

Kromě toho si Revolut účtuje příplatek za směnu měn o víkendu, a to ve výši 0,5 % až 2 % v závislosti na měnovém páru. To je důležité zvážit, pokud plánujete směňovat větší obnosy peněz. Revolut také používá vlastní mezibankovní kurz, který se může mírně lišit od kurzu, který vidíte u jiných poskytovatelů.

Před směnou měny si proto vždy zkontrolujte aktuální kurz a případné poplatky. Informace o kurzech měn a poplatcích najdete v aplikaci Revolut nebo na webových stránkách Revolut.

Měny dostupné na platformě Revolut

Revolut je známý svou širokou škálou dostupných měn. Aktuálně platforma podporuje více než 30 měn z celého světa, včetně českých korun, eur, amerických dolarů, britských liber a mnoha dalších. Díky tomu můžete s Revolutem pohodlně platit a posílat peníze do mnoha zemí bez nutnosti směňovat peníze v nevýhodných kurzech.

Revolut používá k převodu měn mezibankovní kurz, který je obecně výhodnější než kurzy nabízené tradičními bankami. To znamená, že při platbě kartou Revolut v zahraničí nebo při posílání peněz do zahraničí získáte za své peníze více. Informace o aktuálních kurzech měn na platformě Revolut najdete přímo v aplikaci. Kurzy se aktualizují v reálném čase, takže máte vždy přehled o tom, kolik za danou měnu zaplatíte.

Je důležité si uvědomit, že Revolut si účtuje poplatky za některé měnové operace, například za výběry z bankomatu nad rámec bezplatného limitu nebo za směnu měny o víkendu. Před použitím platformy je proto vhodné seznámit se s ceníkem, abyste se vyhnuli neočekávaným poplatkům.

Víkendový kurz a jeho specifika

Revolut nenabízí víkendové kurzy měn. Platforma funguje v reálném čase, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, včetně víkendů a svátků. To znamená, že kurzy měn se neustále mění a aktualizují se podle aktuální situace na trhu. Na rozdíl od tradičních bank, které často pozastavují obchodování o víkendech a nabízejí méně výhodné kurzy, Revolut umožňuje svým uživatelům směňovat měny kdykoli a za výhodnějších podmínek. Díky tomu je Revolut ideální volbou pro cestovatele, kteří potřebují směňovat měny i o víkendech, a pro všechny, kteří chtějí mít neustálý přehled o aktuálních kurzech měn. Pokud hledáte platformu s výhodnými kurzy měn a nepřetržitým přístupem k obchodování, Revolut je skvělou volbou.

Kurz v reálném čase a jeho výhody

Platforma Revolut nabízí svým uživatelům kurz v reálném čase, což je jedna z hlavních výhod oproti tradičním bankám. Co to ale přesně znamená a jak z toho můžete těžit? Kurz v reálném čase znamená, že se neustále aktualizuje podle aktuální situace na měnových trzích. To je v protikladu k tradičním bankám, které si často stanovují vlastní kurzy s větší marží a aktualizují je jen párkrát denně. Díky kurzu v reálném čase na platformě Revolut získáváte vždy tu nejlepší možnou cenu za směnu měn. Ať už nakupujete online, platíte v zahraničí kartou nebo posíláte peníze do zahraničí, s Revolut máte jistotu, že neplatíte zbytečně vysoké poplatky za směnu. Informace o kurzech měn na platformě Revolut jsou snadno dostupné a přehledné. V aplikaci vidíte aktuální kurz pro všechny podporované měny a můžete si nastavit i upozornění na změnu kurzu. Díky tomu vám neunikne žádná výhodná nabídka a můžete směňovat měny v tu nejvýhodnější chvíli.

Tipy pro výhodnější směnu s Revolut

Revolut si získal oblibu i díky výhodným kurzům směny měn. Pokud chcete z Revolutu vymáčknout maximum a ušetřit na směně, máme pro vás pár tipů. Využijte bezplatný směnný limit v rámci vašeho tarifu. Revolut nabízí různé tarify s odlišnými limity pro bezplatnou směnu měn. Pokud víte, že budete měnit větší obnos, ověřte si, zda se vám nevyplatí přejít na tarif s vyšším limitem. Sledujte kurzy měn v aplikaci. Kurz Revolutu se neustále mění v závislosti na mezibankovních kurzech. Před směnou si proto kurz zkontrolujte a porovnejte ho s konkurencí. Využijte víkend k výhodnější směně. O víkendech bývají kurzy měn u Revolutu často výhodnější než během pracovního týdne. Pokud to není urgentní, zkuste směnu odložit na víkend. Nastavte si upozornění na kurz. V aplikaci Revolut si můžete nastavit upozornění na kurz, které vás upozorní, až kurz dosáhne vámi zvolené hodnoty. Díky tomu nepropásnete výhodný kurz a nemusíte ho neustále manuálně kontrolovat. Měňte měnu najednou. Revolut si účtuje poplatek za směnu měny v případě, že celková částka směny za měsíc přesáhne vámi zvolený limit. Pokud potřebujete směnit větší obnos, udělejte to raději najednou, abyste se vyhnuli zbytečným poplatkům.

Bezpečnost a spolehlivost Revolut

Revolut se pyšní vysokou úrovní bezpečnosti a spolehlivosti, pokud jde o kurzy měn a finanční transakce. Platforma využívá středový kurz, který je průměrem nákupních a prodejních cen na globálním měnovém trhu, čímž eliminuje skryté poplatky a zajišťuje transparentnost. Kurzy měn na platformě Revolut se aktualizují v reálném čase, což uživatelům umožňuje sledovat aktuální trendy a provádět informovaná rozhodnutí. Pro větší bezpečnost Revolut implementuje nejmodernější bezpečnostní opatření, včetně dvoufaktorového ověřování, šifrování dat a monitorování transakcí v reálném čase, aby se zabránilo podvodům a chránily se finanční prostředky uživatelů. Kromě toho je Revolut licencovanou a regulovanou institucí elektronických peněz, která podléhá dohledu regulačních orgánů v Evropské unii. To znamená, že finanční prostředky uživatelů jsou chráněny v souladu s předpisy EU, včetně Fondu ochrany vkladů.

Revolut pro cestování a platby v zahraničí

Revolut se stal populární volbou pro cestovatele a lidi, kteří často platí v zahraničí. Jedním z hlavních důvodů je jeho přístup k výměně měn. Revolut nabízí kurzy blízké mezibankovním kurzům, což jsou kurzy, za které si banky mezi sebou měny vyměňují. To znamená, že s Revolutem získáte za své peníze často výhodnější kurz než u tradičních bank nebo směnáren. Platforma Revolut vám umožňuje držet a směňovat více než 30 měn přímo v aplikaci. To znamená, že si můžete před cestou do zahraničí směnit peníze za výhodný kurz a ušetřit tak na poplatcích za směnu v zahraničí. Při platbě kartou Revolut v zahraničí se automaticky použije kurz platný pro danou měnu. Nemusíte se tedy starat o to, zda platíte v "správné" měně. Revolut si s převodem poradí za vás. Je však důležité si uvědomit, že Revolut má určité limity pro bezplatnou směnu měn. Bezplatný limit se liší v závislosti na vašem tarifu. Po překročení limitu si Revolut účtuje malý poplatek za směnu. I s tímto poplatkem je však Revolut často výhodnější než tradiční banky.

Budoucnost kurzů měn s Revolut

Revolut si získal oblibu i díky svým kurzům měn. Jaká je ale budoucnost kurzů měn s touto platformou? Revolut se profiluje jako moderní alternativa k tradičním bankám a s tím přichází i inovativní přístup k finančním službám, včetně směny měn. Platforma se pyšní mezibankovními kurzy ve všední dny, což znamená, že uživatelé směňují peníze za ceny, za které si je vyměňují i banky mezi sebou. To je velká výhoda oproti tradičním bankám, které si k mezibankovnímu kurzu často připočítávají nemalé marže.

Revolut dále nabízí možnost držet a směňovat peníze ve více než 30 měnách a platit kartou ve více než 150 měnách s automatickou konverzí za mezibankovní kurz. Víkendové kurzy se můžou mírně lišit, aby se platforma pojistila proti výkyvům na trhu.

Je důležité si uvědomit, že i když Revolut nabízí velmi výhodné podmínky pro směnu měn, stále se jedná o finanční instituci, která se snaží generovat zisk. Proto je vždy důležité se před uskutečněním jakékoli transakce seznámit s podmínkami a poplatky.

Budoucnost kurzů měn s Revolut je svázána s vývojem finančních technologií a regulací. Je pravděpodobné, že Revolut bude i nadále inovovat a přicházet s novými funkcemi a službami v oblasti směny měn.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: finance

Autor: HavelBenda

Tagy: kurz revolut | informace o kurzech měn na platformě revolut