Nejznámější sekty světa pod drobnohledem

Na světě existují nejrůznější typy náboženství. Je ovšem pravdou, že mnohé z nich nelze označovat jako náboženské směry, ale spíše jako sekty. Jestliže chcete vědět, jaké nejznámější sekty na světě fungují, začtěte se do níže uvedených řádků. S většinou z nich Vás podrobněji seznámíme.

  • Světci Jehovovi
  • Satanisté
  • Hnutí New Age

Světci Jehovovi a jejich přesvědčování

Mezi nejznámější sekty patří určitě Světci Jehovovi. Častou náplní je přesvědčování lidí a shánění nových členů. Jejich přesvědčení o zkáze světa a přežití jen těch nejvěrnějších je opravdu zarputilé. Takové myšlenky u nás vychází v rámci časopisu Ve strážné věži. Sekta byla založena v minulém století. Tento počin má na svědomí Charles Russell.

Jaké jsou nejznámější sekty světa?

Sektou zvanou Světci Jehovovi to pochopitelně nekončí, ale začíná. Představíme Vám i mnohé další sekty a různá učení, která jsou svým obsahem zvláštní a vymykají se běžným náboženským směrům. Pokud se o nich chcete dozvědět více, ty nejčastější odpovědi hledejte v otázkách prezentovaných níže.

Co hlásá seskupení Hare Kršna?

Členové této celkem známé sekty cílí spíše na asketický způsob života. Obvykle žijí na odlehlejších místech v uzavřených komunitách dál od lidí. Jsou vegetariáni a denně recitují posvátnou mantru.

Kdo jsou to satanisté?

Jak už prozrazuje samotný název, jde o lidi cílící na určité zvrhlosti. Ať už je to každodenní chování, rituály, úprava zevnějšku a další věci. Zakladatelem této sekty byl A. Cowley.

Co takhle hnutí New Age?

Mezi nejznámější sekty patří pochopitelně i hnutí New Age. Jde o relativně mladé uskupení, které hlásá příchod nového věku. Lidé tohoto vyznání věří v přechod duší, spasení a podobné věci.

Jak žijí mormoni?

Sekta vznikla v minulém století ve Spojených státech amerických. Lidé žijí podle starých tradic a vyhýbají se modernímu světu. Obvykle se označují jako Církev Ježíše Krista.

Co hlásá církevní seskupení Moonisté?

Zakladatelem byl pan Moon, k němuž promluvil sám Ježíš. Ten pak podle jeho slov napsal novou Bibli, založil rodinu a začal hlásat lásku.