Výpis z rejstříku trestů pošta: Kolik zaplatíte?

Výpis Z Rejstříku Trestů Pošta Cena

Cena za výpis

Výpis z rejstříku trestů si můžete vyřídit i na poště. Je to jednoduché a rychlé. Cena za výpis z rejstříku trestů na poště se řídí platným ceníkem České pošty. Aktuální cenu si můžete ověřit na webových stránkách České pošty nebo přímo na pobočce. Cena se může lišit v závislosti na typu výpisu a způsobu jeho doručení. Pro vydání výpisu z rejstříku trestů na poště budete potřebovat platný doklad totožnosti.

Možnosti platby

Výpis z rejstříku trestů si na poště můžete vyřídit osobně a jeho cenu uhradit přímo na místě. Platba se provádí v hotovosti. Cena za výpis z rejstříku trestů se liší v závislosti na účelu jeho použití a na požadované formě. Pro běžné účely, jako je například žádost o zaměstnání, se cena pohybuje v řádu stokorun. Pro specializované účely, jako je například žádost o zbrojní průkaz, může být cena o něco vyšší. Přesnou aktuální cenu výpisu z rejstříku trestů vám sdělí na jakékoliv pobočce České pošty. Informace o ceně je také k dispozici na webových stránkách České pošty.

Další poplatky

Kromě ceny za samotný výpis z Rejstříku trestů, která se liší dle typu výpisu a způsobu jeho vyzvednutí, je potřeba počítat s dalšími možnými poplatky. Pokud si výpis necháváte zaslat poštou, Česká pošta si účtuje poplatek za doporučené psaní, jehož výše se odvíjí od zvolené varianty doručení. Informujte se o aktuální ceně poštovného přímo na pobočce České pošty nebo na jejich webových stránkách. Dále je vhodné zvážit náklady spojené s cestou na pobočku České pošty, ať už se jedná o jízdné MHD nebo pohonné hmoty. V neposlední řadě, pokud potřebujete ověřenou kopii výpisu z Rejstříku trestů, je nutné počítat s poplatkem za ověření. Cena za ověření jednoho dokumentu se obvykle pohybuje v řádu desítek korun a liší se dle místa, kde si ověření necháváte provést. Ověřování dokumentů provádí Czech POINT, který naleznete na vybraných pobočkách České pošty, na obecních úřadech a u notářů.