Přírodní antibiotika, která pomohou Vašemu zdraví
Lidé si v posledních letech čím dál více všímají svého těla a dbají o něj. Dokazuje to snaha o kvalitnější spánek, zájem o pohybové aktivity a dobré stravování. Každý asi správně tuší, že jednou z nejdůležitějších věcí je silná imunita člověka. Pokud na ní chcete v co největší míře zapracovat, určitě Vám přijdou vhod přírodní antibiotika.
Začít můžete třeba u cibule
Přírodní antibiotika nabývají nejrůznějších podob. My Vám v tomto článku představíme ty nejznámější z nich. A začít můžeme například cibulí. Ta je ideálním lékem na respirační onemocnění. Zároveň má dezinfekční účinky pro celé tělo. Určitě Vám pomůže se zneškodněním vnitřních parazitů v těle a celkem dobře protáhne ucpané nosní dutiny.
Přírodní antibiotika pod drobnohledem
Cibulí to ale samozřejmě teprve začíná. Mezi další přírodní antibiotika patří kupříkladu česnek. Ten je považován za skutečný dar přírodní medicíny. Zbaví Vás infekcí močových cest, zamezí bolení zubů, odstraní bolesti uší a kladně působí na opary. Možná zlepší i Váš krevní tlak. Ideální volbou je pochopitelně čerstvý česnek. O dalších přírodních antibiotikách se zmíníme v níže uvedených otázkách a odpovědích.
Zázvor má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Hodně prospěšný je například při uvolnění horních dýchacích cest. Jako prevenci proti nachlazení je ideální volbou, a to třeba v podobě čaje.
Křen Vám kromě silně aromatické chuti nabídne především vysoký obsah vitamínu C. Pozitivním způsobem působí na střevní mikroflóru a zbaví Vás nepříjemného zahlenění.
Toto přírodní antibiotikum je mezi lidmi asi nejoblíbenější. Med lze kombinovat i s ostatními látkami, jako například s cibulí. Jeho účinky jsou nejlepší při teplotě do 50 °C.
Rakytník má hojivé a antibakteriální účinky. Pomoci může při kožním, ale i gynekologickém onemocnění. Chrání žaludeční sliznici a je hodně bohatý na vitamíny A a C.
Vyzkoušet můžete ještě brusinky, grapefruit, echinaceu a kurkumu.
Publikováno: 28. 09. 2021
Kategorie: zdraví