Rastafariánství je náboženským hnutím z Jamajky
Rastafariánství je plnohodnotnějším náboženstvím oproti scientologii. Narazit na něj můžete například pod zkráceným názvem rastafari. Jak už prozrazuje jeho název, náboženské hnutí pochází z Jamajky. Ve své podstatě jde o směr několika náboženských hnutí v jeden celek. Níže uvádíme některé z nich.
- Křesťanství
- Židovství
- Islám
Kdy vzniklo rastafariánství?
Vznik náboženského hnutí lze datovat 30. léty 20. století. Jde tedy o relativně mladý náboženský směr. Hlavní postavou byl černošský aktivista Marcus Mosiah Garvey, který se do určité míry stal prorokem. Před ostatními prorokoval příchod mesiáše. To se psal rok 1920. Je zřejmé, že Garvey rozhodně nebyl vyznavačem ateismu.
Všechno, co souvisí s rastafariánstvím
S rastafariánstvím jako takovým se pojí řada nejrůznějších věcí. Jsou to symboly, významné postavy, hlavní idea a mnohé další. S tím vším a ostatními podstatnými informacemi Vás nyní podrobněji seznámíme v otázkách a odpovědích.
Byl to samotný spasitel Haile Selassie I. Posléze zakladatel rastafariánství Marcus Mosiah Garvey. V neposlední řadě i slavný zpěvák reggae Bob Marley.
Je to etiopská trikolóra, dredy, hudební styl reggae, lev, Davidova hvězda, ale také kouření marihuany, která je považována za Šalamounovu bylinu. Mnohdy se jí říká weed, senzimilia nebo kaya.
Smyslem tohoto směru je hledání víry v lásku. Potřeba mírumilovného světa. Naopak mezi hlavní ideje nepatří nenávist, pýcha a hromadění majetku. Vyznavači této víry obvykle nepijí alkohol a vyhýbají se konzumaci masa.
V zemi vzniku tohoto náboženského hnutí lze hovořit o číslech až 60 % obyvatelstva. Nutno však podotknout, že asi jenom 1 % lidí patří k těm opravdu zapřisáhlým rastafariánům dodržujících vše podle této víry.
V tomto případě jde spíše o vnitřní přesvědčení každého jedince. Ale i na Jamajce dochází ke zpěvu žalmů neboli biblických písní za doprovodu bubnů.
Publikováno: 19. 09. 2021
Kategorie: Náboženství